Videa na víkend – Těšíme se na nové roky?
Před pár dny jsme seděli s přáteli u kávy a vzpomínali na devadesátá léta. Dvoutřetinovou většinou jsme se shodli na tom, že to byla doba plná optimismu, kdy se člověk těšil na budoucnost, a že v aktuálním desetiletí taková nálada nevládne (protože https://www.youtube.com/watch?v=NEPk9LeYYuE). Tato Videa na víkend jsou letošní poslední a vyjde-li vše, jak má, poslední ve stávajícím hisvoiceovském designu – nový kabát našim stránkám natáhneme v horizontu několika dní. A to je budoucnost, na jakou se těšit určitě lze. Jak se těšili hudební tvůrci? Oblíbeným rokem k těšení samozřejmě byl ten orwellovský. „Žádní bezdomovci v roce nejnýtn najnty najn!“, pěl v roce 1994 Jolly Joker. Prince v roce 1982 nazval tímto letopočtem celé album a v titulní písni slibuje, že bude pařit jako v roce 1999, neb všichni mají bombu a kdoví, zda rokem 2000 všechno neskončí. Pulp se bomby nebáli a v roce 1995 řešili, jaké to bude, až se lyrický subjekt se svou… >
Lahodí snům jahodí?

Jan Blüml ve své knize o progresivním rocku nejen v Československu připomíná časy, kdy rockový světonázor nebyl samozřejmostí.

Zdeněk Lukáš: 90 – Selection of Chamber Music for Woodwind Instruments

Dva roky práce a úsilí skupiny hudebníků, spjatých s Českým rozhlasem Plzeň, přinesly nyní opravdu výživné a sladké ovoce – album Zdeněk Lukáš: 90 s výběrem z komorní tvorby pro dřevěné dechové nástroje. 

Videa na víkend - Děs a hrůza

Vnesme trochu temnoty do vánoční pohody.

Vít Zouhar: Vytvářet prostor pro posluchačovy asociační reje

„Neue Musik war schon einmal,“ připomíná v rozhovoru olomoucký skladatel, muzikolog, pedagog a organizátor... "A začalo se psát o energizujícím barokním minimalismu."

Janele z Liků: Z nor úhoru

Kolekce jejích zhudebněných básní se zadírá pod kůži, provrtává svědomí celého Vesmíru.

DIY kultury: I Like Drugs And Child Abuse

Příběh kapely Anal Cunt. Jedny nedožité abrahámoviny, jeden pád z jezdících schodů a všichni jsme gay.